,,Międzynarodowy Dzień Mediacji ” z policjantami ze Świecia - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

,,Międzynarodowy Dzień Mediacji ” z policjantami ze Świecia

Jak co roku w 3. czwartek października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. W tym roku przypada on 17 października. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu włącza się w akcję i z tej okazji w miejscowej komendzie oraz podległym komisariacie i posterunkach dyżur będą pełnili policjanci. Będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących przebiegu procedury mediacji w postępowaniu karnym.

Mediację można najprościej określić, jako sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, które powstały w wyniku przestępstwa czy wykroczenia, na drodze porozumienia się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego z pomocą neutralnego mediatora. Mediator musi być, zatem osobą bezstronną, która jest gwarantem, że pomiędzy ofiarą a sprawcą zostanie zachowana swoista równowaga sił, zapewniającą jednocześnie przestrzeganie w pełni ich praw i ochronę godności.

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji przypadającym w tym roku na 17 października  i Tygodniem Mediacji odbywającym się w dniach 14 - 18 października, policjanci z powiatu świeckiego aktywnie włączą się w działania promujące ideę pozasądowego, pokojowego rozwiązywania sporów.

W związku z tym 17 października 2019 roku w godz. 7.30-15.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu, Komisariacie Policji w Nowem oraz posterunkach policji zostały zaplanowane dyżury policjantów, którzy będą udzielać informacji na temat procedury mediacji w procesie karnym. 

Ponadto w Sądzie Rejonowym w Świeciu w godz. 14.00-17.00 Pani Aleksandra Rommel – mediator, radca prawny, będzie pełniła dyżur mediatorski.

 

ZAPRASZAMY!

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska

Pliki do pobrania

  • 3.6 MB
    Plakat dotyczący mediacji
  • 204.03 KB
    Ulotka informacyjna dotycząca mediacji