Zachowania kierowców pod lupą szóstoklasistów - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Zachowania kierowców pod lupą szóstoklasistów

Policjanci z komendy w Świeciu wspólnie z uczniami pobliskiej szkoły bacznie obserwowali zachowania kierujących w rejonie przejścia dla pieszych w Drzycimiu (pow. świecki). Ci, którzy wykazali się kulturą jazdy, umożliwiając dzieciom bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, otrzymali dyplomy wzorowego kierowcy oraz drobne upominki.

Na ulicy Dworcowej w Drzycimiu, pow. świecki, policjanci z zespołu ds. nieletnich komendy w Świeciu wspólnie z nauczycielami i uczniami szóstej klasy Szkoły Podstawowej przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejście dla pieszych”.

Przedsięwzięcie odbyło się przy współudziale Urzędu Gminy w Drzycimiu, a miało na celu promowanie kierujących przestrzegających przepisy ruchu drogowego, a przy tym wykazujących się kulturą jazdy, umożliwiając dzieciom bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Kierowcy, którzy zatrzymali się na pasach widząc czekających pieszych otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestniczących w ruchu drogowym.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjanci zatrzymali pojazd, którego kierowca wykazał się wzorową postawą
  • Za wzorowe zachowanie zatrzymano do kontroli kierowcę cięzarówki
  • Uczniowie gratulują wzorowego zachowania
  • Policjanci wspólnie z Wójtem Gminy Drzycim wręczają upominek kierowcy
  • Kierująca samochodem jest zaskoczona otrzymanym dyplomem
  • Kierowca zatrzymał się na przejściu dla pieszych, zatrzymali go policjanci