Niebezpieczne zdarzenie na obwodnicy Świecia - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie na obwodnicy Świecia

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (10.10.19) o 9.05 w Sulnówku, na obwodnicy Świecia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w wyniku czego zderzył się ze skodą. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala.

Wczoraj (10.10.19) o 9.05 w Sulnówku, na obwodnicy Świecia, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący mercedesem, 63-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w barierę ochronną, a następnie w jadącą z naprzeciwka skodę. Autem tym podróżowała rodzina z Grudziądza. Rodzice z dwójką dzieci trafili do szpitala. Na szczęście, jak się okazało, nikomu nic poważnego się nie stało.

Sprawca kolizji za swoje nierozważne zachowanie został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów. Należy pamiętać również, planując dłuższą podróż, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadbać o własne samopoczucie.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Miejsce zdarzenia drogowego w Sulnówku
  • Uszkodzona Skoda w zdarzeniu w Sulnówku
  • Uszkodzony Mercedes w zdarzeniu