Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Weekend nie dla wszystkich kierowców trzeźwy

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci z powiatu świeckiego w czasie minionego weekendu zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Niefrasobliwi kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

W sobotę (19.10.19) o godz. 10.55, w Plewnie (pow. świecki) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego oplem corsą. 48-latek podczas badania stanu trzeźwości „wydmuchał” 0,6 promila. Tyle samo miał w organizmie 28-letni kierowca osobówki, skontrolowany przez patrol policjantów ze Świecia. Zatrzymany został na ul. Laskowickiej w Świeciu ok 22.10.

Tego samego dnia (19.10.19) o 19.15 policjanci „patrolówki” skontrolowali motocyklistę w Chrystkowie (pow. świecki). 68-latek również kierował pojazdem po alkoholu. Jak się okazało, miał we krwi blisko 1,5 promila.

W niedzielę (20.10.19) przed 20.00 nietrzeźwy kierowca wpadł najpierw do przydrożnego rowu, a później w ręce policjantów z Bukowca. Jadąc bmw, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze, a następnie wywrócił pojazd. Był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila. Do zdarzenia doszło w Serocku na ul. Wyzwolenia.

Mundurowi z Nowego (pow. świecki) w niedzielę (20.10.19) o 19.15 udaremnili dalszą jazdę kolejnemu motorowerzyście. 57-letni mężczyzna jechał przez Warlubie mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyznom za popełnienie przestępstwa grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Kolejny raz apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek . Pamiętajmy, że alkohol zawsze negatywnie wpływa na organizm człowieka, gdyż już niewielkie jego dawki powodują przecenianie swoich możliwości na drodze, ograniczenie pola widzenia, utratę zdolności koncentracji i zdecydowane wydłużenie czasu reakcji. O wszystkich tych symptomach zapominają osoby, które po alkoholu wsiadają za kierownicę, a będąc pod jego działaniem stają się śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu.

Niestety zapominają o tym również osoby z najbliższego otoczenia kierowcy, które widząc, że kierowca spożywający wcześniej alkohol wsiada za kierownicę, nie reagują. Przez to dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska