„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Głównym celem ogólnopolskiej kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a niewątpliwie sprawnie działające światła pojazdu na nie wpływają. W porze jesienno- zimowej szybciej zapada zmierzch, a niejednokrotnie w czasie dnia panują niekorzystne warunki atmosferyczne, które pogarszają widoczność. Dlatego wczoraj (21.10.19) policjanci ruchu drogowego ze Świecia, podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prawidłowo działające oświetlenie pojazdów. Funkcjonariusze przypominali o obowiązujących przepisach oraz przekazywali kontrolowanym kierowcom ulotki.   

Pamiętajmy, że dobrze ustawione światła pozwolą nam wcześniej dostrzec pieszego, poruszającego się po poboczu lub jezdni oraz nie będą oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze tworzymy wspólnie. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP ma uświadomić kierowcom jak ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo są światła pojazdu.

Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjant wręcza ulotkę kierowcy
  • Funkcjonariusz rozmawia z kierowcą o przepisach
  • Kierowca prezentuje otrzymaną ulotkę
  • Policjant wyjaśnia jak powinny być ustawione światła pojazdu
  • Kobieta kontrolowana przez policjanta prezentuje otrzymaną ulotkę
  • Ulotka kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"