Uzależnienia drogą donikąd - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Uzależnienia drogą donikąd

Policjanci zespołu ds. nieletnich ze Świecia uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Krąplewicach. Spotkanie miało na celu wskazać młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywane dopalaczami oraz inne używki, na które narażone są osoby małoletnie.

Wczoraj (22.10.19) asp. szt. Julia Świerczyńska oraz sierż. szt. Damian Ejankowski odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krąplewicach. Przeprowadzili pogadankę na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający m. in. po substancje psychoaktywne.

Podczas prelekcji młodzież oprócz wysłuchania teorii dotyczącej mechanizmów uzależnień od  narkotyków i alkoholu oraz konsekwencji zdrowotnych i prawnych miała możliwość obejrzenia filmów o dopalaczach. W krótkich dokumentach swoje historie związane z uzależnieniami opowiadali  młodzi ludzie, którzy w oparciu o własne doświadczenie i posiadaną wiedzę przestrzegajli przed ich zażywaniem.

Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na unikniecie kolizji z prawem i chroni przez wieloma życiowymi tragediami.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
  • Policjanci prowadzą dyskusję z młodzieżą
  • Młodzież ogląda film o uzależnieniu od alkoholu
  • Policjant mówi o konsekwencjach prawnych złego zachowania