Wiadomości

Policjanci ze Świecia najlepsi w I Policyjnym Turnieju Bowlingowym

Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zwyciężyła w I Policyjnym Turnieju Bowlingowym. Organizatorem sportowego wydarzenia był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W zmaganiach udział wzięło 14 policyjnych drużyn, które walczyły o Puchar Przewodniczącego Związków.

W poniedziałek (11.12.23r.) w inowrocławskiej kręgielni odbył się I Policyjny Turniej Bowlingowy. Patronat nad wydarzeniem objął nadinspektor Piotr Leciejewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

W turnieju w kręgle rywalizowało 14 trzyosobowych drużyn złożonych z policjantów garnizonu kujawsko – pomorskiego. Rozegrane zostały trzy gry eliminacyjne i finałowa, których suma punktów wyłoniła siedmiu finalistów. Suma punktów zadecydowała o zajętych miejscach.

St. asp. Łukasz Kurpiewski, asp. Marcin Wróblewski i mł. asp. Damian Ejankowski - reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Świeciu okazali się bezkonkurencyjni stając na najwyższym podium. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, a trzecie wywalczył zespół z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Najlepszym zawodnikiem został policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy Tomasz Szulakowski.

Puchary oraz medale wręczył Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego mł. insp. Piotr Kujawa oraz Przewodniczący inowrocławskiej policji kom. Damian Rychwicki.