Ślubowali służyć, co potwierdzają niemal każdego dnia... - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Ślubowali służyć, co potwierdzają niemal każdego dnia...

Data publikacji 18.04.2018

Szczęście w nieszczęściu miał kierowca ciężarowego mercedesa. W trakcie podróży autostradą wystrzeliła opona w tylnej osi ciągnika siodłowego co skończyło się przymusowym postojem w Płochocinie, pow. świecki. W tym samym czasie służbę na tym odcinku pełnił patrol ruchu drogowego ze Świecia, który pomógł kierowcy nie tylko w kwestii jego bezpieczeństwa i innych uczestników ruchu, ale w samej naprawie.

„Nie ma dwóch takich samych interwencji” - to zdanie powtarzane jest codziennie na odprawach policjantów do służby. Ma ono podkreślać, że z pozoru typowe wezwania mogą okazać się absolutnie zaskakujące, a funkcjonariusze powinni być zawsze gotowi na nieprzewidziane sytuacje. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach. Niektóre są prozaiczne i nie wymagają nadzwyczajnego poświęcenia, a jedynie chwili czasu, chęci i odrobiny siły. Tak jak w przypadku policjantów ze Świecia, którzy zadbali o bezpieczeństwo kierowcy TIR-a i innych podróżujących autostradą, ale też pomogli przy wymianie koła.

Autostrada biegnąca przez powiat świecki jest trasą o dużym natężeniu ruchu ciężarówek i "osobówek". Często dochodzi do różnego rodzaju awarii aut oraz zdarzeń drogowych. W związku z tym patrole ruchu drogowego bardzo często pełnią tam służbę, podczas której czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących.

Podczas takiej służby w niedzielne popołudnie (15.04.18) na A1 patrol ruchu drogowego został poinformowany przez obsługę autostrady, że na pasie awaryjnym w miejscowości Płochocin stoi ciężarowy mercedes z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci podjechali do kierowcy i zaproponowali pomoc. Jak się okazało, w ciężarówce, na tylnej osi, wystrzeliła opona. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo kierowcy, parkując radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi za jego autem, aby poinformować pozostałych użytkowników drogi o obecności auta na poboczu. Po czym jeden z policjantów pomógł kierowcy naprawić usterkę. Gdy wszystko było już w porządku funkcjonariusze wstrzymali na chwilę ruch, aby kierowca mógł bezpiecznie włączyć się do ruchu.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska