Wiadomości

„Jednośladem bezpiecznie do celu” podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Świeciu

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu policjant "drogówki" wspólnie z dzielnicową przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny Szkoły Podstawowej w Świekatowie oraz Gimnazjum w Michalu. Zawody te były też doskonałą okazją, by zainaugurować akcję "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Dzisiaj (21.04.18), na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świeciu policjant  „drogówki” sierż. szt. Marcin Wróblewski wspólnie z dzielnicową sierż. szt. Moniką Walczak przeprowadzili powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Egzamin składał się z części teoretycznej (test wiedzy o ruchu drogowym) i części praktycznej (jazda rowerem po torze sprawnościowym).

W konkurencjach rywalizowało ze sobą po sześć drużyn szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcami, a zarazem reprezentantami powiatu w finale okręgowym będą uczniowie z Gimnazjum w Michalu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie.
Zwycięskie gimnazjum wystąpiło w składzie: Paweł Markowski, Jakub Kołtonowski i Maciej Siemionkowski natomiast Szkołę Podstawową ze Świekatowa reprezentowali: Julia Ludwicka, Bartosz Kocikowski, Zuzanna Tarkowska oraz Paweł Szatkowski.

 

Klasyfikacja drużynowa wśród szkół gimnazjalnych:
1.    Gimnazjum w Michalu
2.    Gimnazjum w Świekatowie
3.    Gimnazjum w Serocku
4.    Gimnazjum w Nr 1 w Świeciu
5.    Gimnazjum w Gródku
6.    Gimnazjum  w Jeżewie

 Klasyfikacja drużynowa wśród szkół podstawowych:
1.    Szkoła Podstawowa w Świekatowie
2.    Szkoła Podstawowa w Łowinku
3.    Szkoła Podstawowa w Wielkim Komorsku
4.    Szkoła Podstawowa w Nr 1 w Świeciu
5.    Szkoła Podstawowa w Lnianie
6.    Szkoła Podstawowa w Laskowicach
 

Podczas rozgrywania turnieju odbyła się inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”, która w swojej odsłonie promowała bezpieczeństwo użytkowników jednośladów.

GRATULUJEMY ZWYCIĘSKIM DRUŻYNOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...