Jechała 110 km/h w terenie zabudowanym, straciła prawo jazdy - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Jechała 110 km/h w terenie zabudowanym, straciła prawo jazdy

Data publikacji 26.04.2018

31 -letnia mieszkanka powiatu świeckiego jechała z nadmierną prędkością, w trakcie jazdy rozmawiając przez telefon komórkowy. Wykroczenia nagrał wideorejestrator w radiowozie policyjnym. Kierującej zatrzymane zostało prawo jazdy, otrzymała mandat karny oraz 15 punktów karnych.

W ubiegły wtorek (24.04.2018r.) w godzinach rannych w miejscowości Wielki Lubień patrol świeckiej drogówki ujawnił wykroczenie drogowe polegające na przekroczeniu prędkości. Udając się za pojazdem marki renault i dokonując zapisu wideorejestratorem w radiowozie mundurowi stwierdzili, że w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, jedzie on z prędkością 110 km/h. W trakcie zwrócili także uwagę, że kierujący -kobieta właśnie prowadzi rozmowę przez telefon komórkowy. 31 -latkę poddali kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenia nałożyli mandat oraz 15 punktów karnych.  W związku z rażącym naruszeniem przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali jej dokument prawo jazdy w celu wydania przez starostę właściwej decyzji. 
Zgodnie bowiem z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Autor: Agnieszka Żokowska
Publikacja: Joanna Tarkowska