Seria niebezpiecznych zdarzeń drogowych na A1 - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Seria niebezpiecznych zdarzeń drogowych na A1

Data publikacji 26.04.2018

Niesprzyjająca aura, w szczególności intensywne miejscowo występujące opady oraz niedostosowanie sposobu jazdy do warunków panujących na drodze przyczyniły się do zaistnienia trzech kolejno następujących po sobie kolizji. Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. 

W dniu wczorajszym (25. 04. 2018r.) w późnych godzinach popołudniowych w przeciągu jednej godziny dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenia o trzech różnych zdarzeniach drogowych na A1. We wszystkich przypadkach kierujący nie dostosowali sposobu jazdy do warunków panujących na drodze. Utracili panowanie nad prowadzonym pojazdem, wskutek czego dochodziło do zdarzeń drogowych.
Jadący z kierunku Gdańska w stronę Łodzi samochód opel astra zjechał w prawo, gdzie uderzył w barierę energochłonną na odcinku na wysokości miejscowości Warlubie. 10 minut później w pobliżu tego miejsca kobieta kierująca oplem corsą jadąca w przeciwnym kierunku podobnie zjechała w prawo i uderzyła w barierę energochłonną. Natomiast ok. 18. 30 na wysokości Gajewa 30 -latek kierujący samochodem audi Q5, jadąc w kierunku Gdańska, uderzył najpierw w barierę energochłonna z prawej strony, a następnie samochód odbił się od niej i zjechał w lewo, gdzie uderzył w barierę rozdzielającą pasy ruchu.
Żaden z uczestników tych zdarzeń nie ucierpiał. Pomimo powstałych utrudnień, ruch odbywał się płynnie w obu kierunkach. Kierujący uczestniczący w tych zdarzeniach zwracali uwagę, że występujące wczoraj opady i powstałe kałuże spowodowały zmniejszenie przyczepności kół do nawierzchni.
Policjanci alarmują oraz proszą o rozwagę. Brawura i pośpiech są najczęstszymi powodami zdarzeń drogowych.

Autor: Agnieszka Żokowska
Publikacja: Joanna Tarkowska