Akcja "Bzepieczny weekend majowy" - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Akcja "Bzepieczny weekend majowy"

Data publikacji 27.04.2018

Majowy weekend zapowiada się pracowicie dla policjantów. Wzmożone patrole, kontrole drogowe, akcja prędkość i trzeźwy poranek, wszystko to w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Przed nami wydłużony weekend majowy. Wzmożony ruch wynikający z wyjazdów i powrotów z majówek przekłada się sytuację na drogach. Co roku statystyki policyjne odnotowują szereg ujawnianych naruszeń w ruchu pieszym i kołowym, w tym szczególnie niebezpieczne -kierowanie po spożywaniu alkoholu, nadmierna prędkość czy zachowania wymierzone w niechronionych uczestników ruchu drogowego jak piesi i rowerzyści.
Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa w okresie od 27 kwietnia do 06 maja policjanci w całej Polsce realizować będą zadania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze obok prowadzonych akcji informacyjno -edukacyjnych na rzecz uświadamiania społeczeństwa w zakresie właściwych postaw, zwiększą liczbę patroli, będą monitorowali ruch drogowy i dyscyplinowali osoby dopuszczające się szczególnie niebezpiecznych zachowań.
Jednocześnie przypominamy o okresowych ograniczeniach ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów. W najbliższych dniach wystąpią one w dniach: 30 kwietnia w godz. 18 -22, 1 maja w godz. 8 -22, 2 maja w godz. 18 -22, 3 maja 8 -22.

Autor: Agnieszka Żokowska
Publikacja: Joanna Tarkowska