Wpadli z narkotykami - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Wpadli z narkotykami

Policjanci świeckiej komendy rano zatrzymali mężczyznę z ponad 20 gramami marihuany, a w nocy ciężarną kobietę z blisko 20 gramami amfetaminy. Za popełnione przestępstwo każde z nich odpowie przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (26.04.2018r.) w godzinach rannych policjanci pionu kryminalnego, działając w oparciu o ustalenia operacyjne, dokonali penetracji lokalu mieszkalnego 19 -letniego mieszkańca Nowego. Mężczyzna miał posiadać w domu narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli u niego 18 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o wadze łącznej 21,85 g. brutto. Sprawca został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa posiadania środków zabronionych.
W późnych godzinach nocnych, krótko przed północą, w Świeciu na jednym z osiedli podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wydziału prewencji  znaleźli blisko 20 g. amfetaminy brutto. 26 -letnia mieszkanka Świecia zwróciła na siebie uwagę mundurowych popełniając wykroczenie drogowe. Zatrzymała kierowany samochód w miejscu zabronionym. Policjanci podjęli wobec niej interwencję. W trakcie okazało się, że w oparciu siedzenia przewoziła narkotyki. Policjantów nie zwiodła nawet okoliczność, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży.  Została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych. Dziś wykonywano z nią czynności.
Za posiadanie zabronionych środków odurzających i psychotropowych kobiecie i mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: Agnieszka Żokowska
Publikacja: Joanna Tarkowska