Jeden z braci kierował po narkotykach, a drugi je posiadał - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Jeden z braci kierował po narkotykach, a drugi je posiadał

Data publikacji 04.05.2018

Dwóch braci mających związek z narkotykami zostało zatrzymanych przez policjantów ze świeckiej „patrolówki”. Chwilę wcześniej przy jednym z nich mundurowi zabezpieczyli woreczek z amfetaminą, a drugi, jak się okazało, kierował autem pod wpływem narkotyku. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W minioną środę (02.05.18) o godzinie 19.30 na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu, policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw polo. Funkcjonariusz kontrolujący 20-letniego kierowcę z powiatu świeckiego zwrócił uwagę na zaczerwienione oczy i rozszerzone źrenice mężczyzny. Policjanci postanowili dokładniej skontrolować kierowcę i pasażera auta. Przy 23-latku będącym pasażerem mundurowi znaleźli woreczek foliowy ze sproszkowaną, białą substancją. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Z kolei kierowca vw został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono mu badanie moczu na zawartość środków odurzających. Wykazało obecność wcześniej wspomnianego narkotyku w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Wczoraj (03.05.2018) właściciel zakazanych środków usłyszał zarzut ich posiadania, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast kierowca, jeśli badanie ostatecznie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska