Kierowca TIRa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kierowca TIRa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce

W Świeciu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący ciężarowym volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mercedesem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy.

Wczoraj (28.05.18) ok godziny 09.30 na ulicy Tucholskiej w Świeciu, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej komendy ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego, wyjeżdżając ciężarowym volvo z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 72-letniej kierującej mercedesem, która jechała w stronę Świecia. W wyniku zderzenia pojazdów kierująca oraz pasażer osobówki zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało, na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.

Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jednak sprawcy kolizji prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świeciu.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska