Niebezpieczna kolizja na autostradzie - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Niebezpieczna kolizja na autostradzie

Dzisiaj (30.05.2018) o godz. 05.30 w Nowych Marzach, na autostradzie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący mazdą podczas wyprzedania ciężarówki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej bmw w wyniku czego doszło do zderzenia trzech pojazdów.

Dzisiaj (30.05.2018) o godz. 05.30 w Nowych Marzach, na autostradzie A-1 (powiat świecki), doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem mazda, 39-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego w trakcie wyprzedzania samochodu ciężarowego Scania, zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej bmw 37-letniej mieszkance Malborka, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na zanieczyszczenie jezdni płynami eksploatacyjnymi autostrada w kierunku Gdańska przez kilka godzin była wyłączona z ruchu. Sprawca kolizji za swoje nierozważne zachowanie został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Należy pamiętać również, planując dłuższą podróż,  aby sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadbać o własne samopoczucie.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska