Weekend policjanci spędzili wśród dzieci z okazji Ich święta - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Weekend policjanci spędzili wśród dzieci z okazji Ich święta

Ostatni weekend był pracowity dla świeckich policjantów drogówki, dzielnicowych oraz profilaktyków, którzy na terenie całego powiatu świeckiego uczestniczyli w licznych spotkaniach i festynach z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi podczas spotkań z funkcjonariuszami mieli możliwość zapoznania się z pracą policjanta, obejrzenia policyjnych radiowozów i motocykli oraz oznakowania ulubionego roweru.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu w pierwszy weekend czerwca uczestniczyli w wielu festynach organizowanych na terenie całego powiatu. Policjanci spotkali się więc z mieszkańcami Wiąga, Taszewa i Terespola Pomorskiego promując zawód policjanta.

Spotkania były doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach podczas zbliżających się wakacji oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno rowerem jak i pieszo, stanowiących główne założenia  realizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu  programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Wszyscy chętni, którzy dotarli na spotkania na swoich ulubionych jednośladach mogli nie tylko oznakować swój rower, ale również wysłuchać sugestii dzielnicowych  jak skutecznie zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą w ramach akcji "Dzielnicowy bliżej nas". Obecne na festynach i spotkaniach dzieci miały możliwość poczucia się jak policjant, założenia policyjnej czapki, wzięcia w rękę pałki i kajdanek, zrobienia zdjęcia na policyjnym motocyklu i za kierownicą policyjnego radiowozu oraz osobiście włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Policjanci prezentowali też ALKOBLOW – urządzenie służące do wstępnych badań dużej ilości osób w krótkim czasie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć kolorowanek dotyczących bezpiecznych wakacji oraz odblaskowych upominków.

Policjanci przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które najmłodsi obiecali zakładać w trakcie wypraw pieszych i rowerowych podczas zbliżających się wakacji.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska