„Trzeźwy kierujący” w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” w powiecie świeckim

Blisko 350 skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez świecką „drogówkę”, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety, nie obyło się bez kierujących po alkoholu.

Dzisiaj (05.06.218) w Belnie, pow. świecki, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy kierujący". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie , czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili blisko 350 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się , że dwóch z nich kierowało w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów o godz. 6.50. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem peugeot, 49-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który „wydmuchał” 0,75 promila.

Pięć minut później drugi patrol „drogówki” kontrolował kierującego oplem calibra. 38-latek również usiadł za kółkiem samochodu po alkoholu. W organizmie miał ponad 1,4 promila.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.  Policjanci zatrzymali im już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty, a grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska