Poszukiwany 17-latek "wzbogacił się" o zarzut posiadania narkotyków - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Poszukiwany 17-latek "wzbogacił się" o zarzut posiadania narkotyków

Policjanci ze Świecia zatrzymali 17-latka, który był poszukiwany na podstawie zgłoszenia o zaginięciu, ponieważ kilka dni wcześniej uciekł z ośrodka wychowawczego. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę, dlatego zatrzymany „wzbogacił się” o zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W miniony weekend policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na jedną z ulic Świecia, gdzie według zgłoszenia miał przebywać 17-latek, który na podstawie zgłoszenia o zaginięciu jest poszukiwany w celu niezwłocznego doprowadzenia do placówki wychowawczej. Gdy chłopak zobaczył nadjeżdżający radiowóz zaczął uciekać. Wówczas jeden z funkcjonariuszy wysiadł z pojazdu i pobiegł za nim nakazując mu się zatrzymać. Młody mieszkaniec Świecia nie reagował jednak na wydawane polecenia. Po kilkuset metrach jego ucieczkę udaremnili policjanci. 17-latek został zatrzymany, a na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki.
 
W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim dwa woreczki z suszem roślinnym. Policyjne testy wykazały, że jest to marihuana.
 
17-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie "wzbogacił się" o zarzut posiadania narkotyków. Chłopak został już doprowadzony do ośrodka wychowawczego. Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał jak dorosły. Teraz, oprócz pobytu w ośrodku, grozi mu jeszcze kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska