Kolejne karty rowerowe w rękach młodych cyklistów - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Kolejne karty rowerowe w rękach młodych cyklistów

Policjant ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przeprowadził kolejny egzamin na kartę rowerową. Oceniał wiedzę i umiejętności młodych cyklistów ze Szkoły Podstawowej w Drzycimiu, którzy na placu manewrowym wykazywali się wiedzą z ogólnych przepisów prawa o ruchu drogowym.

W ramach akcji prewencyjnej „Kręci mnie Bezpieczeństwo” policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu przeprowadził egzamin na kartę rowerową wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Drzycimiu. Funkcjonariusz sprawdzał ich wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Egzamin składał się m.in. z takich zadań jak przygotowanie roweru do jazdy, sprawdzenie jego wyposażenia, jazda na wprost, zmiana pasa ruchu czy wykonanie „ósemki”.

Pod okiem policjanta oraz nauczycieli uczniowie pokonywali kolejne zadania. Musieli również wykazać się znajomością sygnałów i poleceń wydawanych przez funkcjonariusza, sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o zasadach, znakach drogowych oraz przepisach prawa o ruchu drogowym. Łącznie do egzaminu przystąpiło 24 uczniów.

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczycieli zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin praktyczny.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska