Przedwakacyjne rady dzielnicowego - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Przedwakacyjne rady dzielnicowego

Jak co roku, przed wakacjami, dzielnicowy z Nowego spotkał się z dziećmi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Lato to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy, jednak w czasie jego trwania nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zbliżają się upragnione wakacje. A wraz z nimi odpoczynek i zabawa. To czas, w którym pamiętamy o przyjemnościach, a łatwo zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowem (pow. świecki) odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej. Opowiadał najmłodszym jak unikać przykrych zdarzeń podczas korzystania z wypoczynku letniego. W trakcie spotkania przypomniał o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zagrożeń jakie mogą napotkać w trakcie trwania sezonu letniego, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić.

Mundurowy omówił także właściwe zachowanie  podczas kontaktu z osobami obcymi. Dzieci, które pozostają w domach zostały pouczone o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

Dodatkowo policjant przypomniał słuchaczom, jak ważne są elementy odblaskowe, które doczepiane do ubrania zwiększają widoczność a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze. 

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Na zakończenie policjant życzył dzieciom bezpiecznych, miłych i niezapomnianych wakacji.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska