Wiadomości

Policjanci oddziału prewencji w Bydgoszczy na wspólnych służbach ze świecką "drogówką"

Liczne kontrole drogowe, mandaty i pouczenia za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt trzech wspólnych służb mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy i Świecia na terenie powiatu świeckiego. Dbając o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, służby tego typu będą prowadzone cyklicznie.

W tym miesiącu policjanci z Bydgoszczy i Świecia już po raz trzeci wspólnie patrolowali drogi powiatu świeckiego. Funkcjonariusze z oddziału prewencji i "drogówki" działali w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Działania skierowane były w szczególności wobec tych osób, które popełniają wykroczenia i przestępstwa będące niejednokrotnie przyczynami wypadków drogowych. Łącznie osiemnastu policjantów zatrzymało 63 kierujących pojazdami. Kontrole były szczegółowe, włącznie ze sprawdzeniem wyposażenia pojazdów.

Policjanci ujawnili 21 wykroczeń. W kilku przypadkach polegały one na przekroczeniu dozwolonej prędkości, za co nałożone zostały mandaty karne. Były też pouczenia za drobne wykroczenia. Mundurowi zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne. Podczas wspólnych służb policjanci prowadzili również czynności związane ze zdarzeniami drogowymi zaistniałymi na terenie powiatu świeckiego.

Dbając o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, służby tego typu będą prowadzone cyklicznie.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska