„Czarne Jagódki” odwiedziły Komisariat Policji w Nowem - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Czarne Jagódki” odwiedziły Komisariat Policji w Nowem

Grupa harcerzy działających przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem odwiedziła policjantów w komisariacie policji. Mundurowi zapoznali dzieci ze specyfiką swojej pracy i przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło też atrakcji.

Czerwiec, to czas wielu wycieczek przygotowywanych przez wychowawców i nauczycieli. W tym okresie większość ocen jest już wystawiona, więc zajęcia mają trochę innych charakter niż zwykle. To również okres, kiedy częściej, niż zwykle dzieci odwiedzają nowskich stróżów prawa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowem gościli grupę Zuchów z 13 Gromady Zuchowej "Czarne Jagódki" działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem. Najmłodsi z zachwytem oglądali budynek, oraz wyposażenie pomieszczeń. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali stanowiska pracy, omówili, do czego służą poszczególne urządzenia oraz opowiedzieli, jak ważne są ich zadania. Kolejnym miejscem było pomieszczenie dla osób zatrzymanych, gdzie każde z dzieci chętnie oglądało cele. Policjanci przygotowali również pokaz sprzętu policyjnego.

Była to doskonała okazja, aby przekazać dzieciom informacje o tym, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się wakacje oraz na co uważać i jak unikać zagrożeń. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantów o tym, jak być bezpiecznym na drodze, podczas kontaktów z obcymi osobami, czy też z nieznanymi zwierzętami.

Dzielnicowy - st. asp. Marcin Ośko podkreślił jak ważne są elementy odblaskowe, a na zakończenie spotkania obdarował nimi wszystkie „Czarne Jagódki”.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska