Dwa wypadki drogowe w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Dwa wypadki drogowe w powiecie świeckim

Wczoraj (06.05.2018), w powiecie świeckim, doszło do dwóch wypadków drogowych. W Bramce, kierujący oplem astrą uderzył w drzewo omijając zwierzynę leśną, natomiast w Wielkim Zajączkowie kierujący ciężarowym volvo zahaczył o konar drzewa, w którego następnie uderzył jadący z przeciwka kierujący oplem. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala.

Wczoraj (06.05.2018), w powiecie świeckim doszło do dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego - w Bramce, policjanci zostali wezwani po godzinie 15.20. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej komendy wynika, że 59-letni mieszkaniec powiatu świeckiego kierując samochodem m-ki Opel Astra, na prostym odcinku drogi omijając zwierzę leśne, które wybiegło na drogę, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Po godzinie 15:50 kolejny patrol „drogówki” został skierowany do miejscowości Wielkie Zajączkowo. Tam, jak się okazało kierujący ciężarowym volvo z naczepą Schmitz, 27-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania konaru drzewa występującego w skrajni drogi i uderzył w niego przyczepą. Konar spadł na jezdnię , a w niego uderzył jadący z naprzeciwka kierujący oplem astrą. 60-letek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków. Prowadzone dochodzenia wyjaśnią okoliczności i przyczyny wypadków.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska