Wiadomości

„Bezpieczne przejście dla pieszych” wspólna akcja w powiecie świeckim

Dzisiaj (08.06.2018), policjanci z powiatu świeckiego bacznie obserwowali zachowania kierujących w rejonie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Drzycimiu. Tym, którzy wykazali się kulturą jazdy, umożliwiając dzieciom bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, wręczane były dyplomy wzorowego kierowcy oraz drobne upominki.

Dzisiaj (08.06.2018), na ulicy Dworcowej w Drzycimiu, pow. świecki, policjanci z zespołu ds. nieletnich oraz Posterunku Policji w Osiu wspólnie z nauczycielami i uczniami trzeciej klasy Szkoły Podstawowej przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Przedsięwzięcie odbyło się przy współudziale Urzędu Gminy w Drzycimiu.

Akcja miała na celu promowanie kierujących przestrzegających przepisy ruchu drogowego, a przy tym wykazujących się kulturą jazdy, umożliwiającą dzieciom bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni. Kierowcy, którzy zatrzymali się na pasach widząc czekających pieszych otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestniczących w ruchu drogowym.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska