„Dzielnicowi bliżej nas” w Bibliotece Publicznej w Jeżewie - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Dzielnicowi bliżej nas” w Bibliotece Publicznej w Jeżewie

Gminną Bibliotekę Publiczną w Jeżewie odwiedzili dzielnicowi ze Świecia. W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opowiedzieli najmłodszym uczestnikom spotkania o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Dorosłym czytelnikom przypomnieli natomiast o możliwości korzystania z mobilnej aplikacji „Moja komenda” oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Już od pewnego czasu funkcjonuje wdrożony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji program „Dzielnicowy bliżej nas”. Zakłada on, że dzielnicowy jest bliżej społeczeństwa, łatwo się z nim skontaktować i zwrócić się o pomoc w ważnych dla siebie sprawach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i aby ułatwić porozumiewanie się z policjantem pierwszego kontaktu, jakim jest dzielnicowy, sierż. szt. Monika Walczak oraz sierż. szt. Adam Papierowski, pełniący od niedawna służbę na tych stanowiskach, udali się do Biblioteki Publicznej w Jeżewie, pow. świecki, aby spotkać się z mieszkańcami gminy.

Najmłodszym stróże prawa udzielili wielu cennych rad i przedstawili podstawowe zasady, które każdy pieszy i rowerzysta powinien przestrzegać. Przypomnieli o zasadach korzystania z kąpielisk wodnych oraz właściwego zachowania podczas pobytu w domu. Dzielnicowi wspomnieli także o niebezpieczeństwie, wynikającym z zabaw w pobliżu jezdni. Uświadomili dzieciom czym grozi gra w piłkę w miejscu niedozwolonym i beztroskie bieganie po ulicy.

Dorosłych uczestników spotkania mundurowi zachęcali do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja komenda”. Aplikacja ta umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy, aby jej użytkownik wpisał swój adres zamieszkania, a aplikacja wskaże kto w danym rejonie służbowym dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Policjanci zachęcali również do korzystania z Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska