Piknik edukacyjny razem z dzielnicowym - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Piknik edukacyjny razem z dzielnicowym

Dzielnicowy ze Świecia, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przygotował dla dzieci ze szkół znajdujących się w jego rejonie służbowym piknik. Celem spotkania było wyedukowanie najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku.

Dzielnicowy - mł. asp. Karol Tarkowski, w ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego, zorganizował piknik edukacyjny w związku z akcją MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Na spotkanie zaprosił uczniów szkół podstawowych w Wiągu i Czaplach.

Najlepszym miejscem do tego typu pogadanki okazała się plaża nad Jeziorem Radon w Czaplach, pow. świecki. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji.

W imprezie uczestniczyli także inni policjanci z tej jednostki, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Policjanci zespołu ds. nieletnich przybliżyli pracę służb mundurowych oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Przewodnik psa - st. sierż. Jarosław Jesionkowski opowiedział o wspólnych służbach z psem Dorenem, a na zakończenie przedstawił umiejętności czworonoga.
Chcąc przekazać dzieciom, ale także dorosłym, jak najwięcej informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzielnicowy zaprosił do wzięcia udziału w pikniku również funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej ze Świecia. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć pokaz ratownictwa wodnego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki wszystkim podmiotom, które wzięły udział w pikniku, samorządom oraz właścicielom miejscowych przedsiębiorstw dzieci otrzymały mnóstwo nagród. Pływaczki, kółka, materace oraz piłki plażowe trafiły w ręce zwycięzców konkursów, a na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...