Świeccy policjanci odwiedzili najmłodszych w Żłobku Miejskim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Świeccy policjanci odwiedzili najmłodszych w Żłobku Miejskim

Świeccy policjanci odwiedzili kolejną placówkę oświatową, aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Tym razem spotkali się z „Krasnalami” i "Tygryskami" w Żłobku Miejskim w Świeciu. Największe emocje wzbudził policyjny „Polfinek”, którego dzieci obdarowały licznymi uściskami.

O bezpiecznym poruszaniu się po drogach policjanci wydziału prewencji ze Świecia rozmawiają z najmłodszymi. Zazwyczaj są to przedszkolaki. Tym razem był to Żłobek Miejskim w Świeciu i spotkanie z maluszkami, dla których było to ogromne przeżycie.

Przez kilkanaście minut dzieci wpatrywały się w mundurowych, którzy tłumaczyli jak przechodzić przez jezdnię. Okazuje się, że wiele z nich już wie, jaki kolor światła pozwala przejść na drugą stronę. Dzieci z każdą kolejną chwilą coraz śmielej uczestniczyły w zajęciach.

Z uwagi na trwające wakacje przekazano „Krasnalom” i „Tygryskom”, aby bezpiecznie korzystały z kąpieli i zawsze słuchały się osoby dorosłej, pod opieką której pozostają na plaży. Dzieci miały okazję również zasiąść z kierownicą policyjnego motocykla oraz poznać „Ampera” – policyjnego czworonoga.

 Maluchy żywiołowo zareagowały na wizytę „Polfina”, witając go licznymi uściskami. Na pamiątkę spotkania otrzymały odblaskowe zawieszki, a na zakończenie słodkości.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska