„Trzeźwy kierujący” w powiecie świeckim - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” w powiecie świeckim

Blisko 400 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości i trzech kierujących ujawnionych pod wpływem alkoholu. To efekty akcji "Trzeźwy kierujący", którą przeprowadzili świeccy policjanci dzisiejszego poranka.

Dzisiaj (04.07.218) w Belnie oraz Kozłowie, pow. świecki, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy kierujący". Głównym celem tej akcji było sprawdzenie , czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili blisko 400 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się , że trzech z nich siadło za „kółko”  po alkoholu.
O godz. 5.50 w Belnie, patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem renault, 58-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który „wydmuchał” blisko pół promila.

Nieco mniej mięli kierowcy zatrzymani przez „drogówkę” w Kozłowie, pow. świecki. 0 godz. 7.50 39-latek z volvo oraz przyjeżdzający przez miejscowość 10 min później, 42-letni mieszkaniec gminy Świecie, jadąc toyotą, mieli po 0,3 promila.

Mężczyźni popełnili wykroczenie. Grozi im kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby niejednokrotnie chroni życie jego i innych.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska