Policjant pomógł choremu mężczyźnie - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Policjant pomógł choremu mężczyźnie

Data publikacji 06.07.2018

Sierż. szt. Waldemar Kiedrowski ze Świecia, jadąc w czasie wolnym od pracy przez miasto, zauważył leżącego na chodniku człowieka, który miał drgawki. Policjant bez chwili wahania udzielił mu pierwszej pomocy i wezwał na miejsce pogotowie. Tylko dzięki tej zdecydowanej i szybkiej reakcji chory na czas otrzymał fachową pomoc.

Policjant wydziału prewencji z komendy w Świeciu, sierż. szt. Waldemar Kiedrowski, jechał właśnie na służbę, kiedy na ulicy Wojska Polskiego zauważył leżącego na chodniku mężczyznę, który ewidentnie potrzebował pomocy, miał drgawki. Policjant bez chwili zastanowienia zareagował. Zabezpieczył mu głowę przed dalszymi uderzeniami o podłoże i po ustaniu ataku ułożył go w bezpiecznej pozycji. Jednocześnie powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe.

Kontakt z leżącym mężczyzną był utrudniony. Był on zdezorientowany, nie wiedział gdzie jest i co się stało, na dodatek, jak się okazało, był niewidomy. Policjant ustalił, że mężczyzna choruje na padaczkę i prawdopodobnie przed chwilą miał atak, co później potwierdzili ratownicy medyczni.

Tylko dzięki reakcji policjanta mężczyzna w porę otrzymał fachową pomoc.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska