Nieostrożny kierowca cysterny wjechał do rowu - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Nieostrożny kierowca cysterny wjechał do rowu

Data publikacji 11.07.2018

Wczoraj (10.07.18) od godziny 15.30 do godzin wieczornych, policjanci i strażacy zabezpieczali miejsce wyciągania z przydrożnego rowu cysterny. Do zdarzenia doszło w miejscowości Święte (pow. Świecie). Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było zagrożenia, nie mniej jednak droga na czas usuwania pojazdu była zamknięta.

Wczoraj (10.07.18) o godz. 15.30 dyżurny komendy policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Święte, pow. świecki. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym volvo, 57-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jadąc w kierunku Bydgoszczy, na prostym odcinku drogi, stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł w poślizg i zjechał do rowu po przeciwnej stronie drogi. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Cysterna była pusta, nie przewoziła żadnego towaru. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy – nie mieli zastrzeżeń. Do godzin wieczornych mundurowi zabezpieczali miejsce podczas akcji wyciągania pojazdu z rowu. Na ten czas ruch na drodze został wstrzymany.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska