Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Świeciu - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Świeciu

24 lipca to data Święta Polskiej Policji, data szczególna dla funkcjonariuszy. Jest to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi, na co dzień pracują. W Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu z kilkudniowym wyprzedzeniem, wręczono nominacje naszym funkcjonariuszom. Uroczystość uświetnili przedstawiciele miasta, powiatu, samorządów lokalnych, instytucji współpracujących z policją oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Rozkazy mianowania na wyższe stanowiska służbowe wręczył policjantom Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

W piątek (13.07.18) o godzinie 12.30 w sali kinowej Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji policjanci ze Świecia obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinowi Woźniakowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji Święta Policji.

Obchody uświetnili przedstawiciele miasta, powiatu, samorządów lokalnych, instytucji współpracujących z policją oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.
W Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu rozkazy mianowania na wyższe stanowiska służbowe otrzymało 43 policjantów. Najwięcej mianowanych na wyższe stopnie było w korpusie podoficerskim oraz aspiranckim.

Z okazji jubileuszu 20 lat służby nagrody rzeczowe otrzymali asp. szt. Sławomir Gołębiewski i st. asp. Arkadiusz Lauda. Ponadto medalem złotym za długoletnią służbę odznaczony został asp. szt. Dariusz Trochowski.

W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Starosta Pan Franciszek Koszowski, który podziękował za odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę, życzył dalszych sukcesów i pogratulował tym, którzy w tym dniu zostali mianowani. Dodając, że mieszkańcy powiatu świeckiego mają duże poczucie bezpieczeństwa.

Na zakończenie, uroczystość uświetnił występ męskiego chóru „Cecylia” z Bukowca pod batutą Pani Marcjanny Nowackiej.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...