Rodzinny rajd rowerowy w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Rodzinny rajd rowerowy w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wraz z instytucjami samorządowymi w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" zorganizowali rodzinny rajd rowerowy. Trasa wycieczki przebiegała tak, aby można było podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego. Na mecie rajdu na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, pokaz sprzętu policyjnego i wspólne ognisko, to niektóre z nich.

W miniony weekend (21.07.18) policjanci ze Świecia wspólnie z Urzędem Gminy w Jeżewie, Nadleśnictwem „Dąbrowa” oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jeżewie zorganizowali rodzinny rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Kampania ta promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, a także uświadamia, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od znajomości przepisów ruchu drogowego. Ideą akcji jest także zaznajomienie młodych ludzi z zagrożeniami, które mogą spotkać na drodze.

Organizatorzy rajdu przygotowali jedną trasę dla wszystkich uczestników rajdu, dostosowaną do ich potrzeb i możliwości. Przebiegała ona tak, aby rowerzyści mogli podziwiać krajobrazy Borów Tucholskich, naturalnych łąk oraz malowniczo położonych małych miejscowości powiatu świeckiego. Ponadto, podczas jazdy, musieli rozwiązać zadania przygotowane i przez policjantów oraz leśniczych.

Wszyscy zawodnicy okazali się zwycięzcami spotkania. Najmłodsi otrzymali nagrody oraz medale, a spotkanie zakończono wspólnym ogniskiem.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska
Ładowanie odtwarzacza...