„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

„Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

Data publikacji 25.07.2018

Kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia to cel akcji informacyjno – edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Partnerem przedsięwzięcia jest Policja.

Policja zachęca Seniorów do włączenia się w akcję informacyjno – edukacyjną pn.: „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Organizatorem przedsięwzięcia, którego partnerem jest Policja, są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Cel akcji, to kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów oraz budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze. Działania takie wynikają z troski o ich bezpieczeństwo. Ta grupa wiekowa stanowi bowiem istotny odsetek ofiar wypadków drogowych.

W ramach przedsięwzięcia planowane są warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla Seniorów, które odbędą się:

  • w środę, 1 sierpnia 2018 roku, o godz. 9:00 (podwórko oraz Salon Hoffman KPCK przy placu Kościeleckich 6 w Bydgoszczy
  • w czwartek 2 sierpnia 2018 roku w Toruniu

Podczas kuluarowych rozmów, na pytania seniorów odpowiedzą zaproszeni goście – policjanci, ratownicy medyczni i dietetycy. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma po zajęciach miły upominek.

Policja informuje także, że na potrzeby akcji działa portal internetowy „Senior Bezpieczny Na Drodze”, który znaleźć można pod adresem www.SeniorNaDrodze.pl.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska