Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – spotkanie policjantów ze Świecia z kolonistami

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci zespołu ds. nieletnich komendy ze Świecia zorganizowali pogadankę z dziećmi wypoczywającymi na koloniach w Tleniu. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie był też czas na pytania i zabawę.

Na koloniach w Tleniu wypoczywają dzieci z całego regionu. Oprócz zaplanowanych zajęć mięli również okazję spotkać się ze stróżami prawa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Asp. szt. Marcin Mindak razem z mł. asp. Julią Świerczyńską zorganizowali dla obozowiczów wakacyjne spotkanie. Tematem wiodącym było bezpieczeństwo na drodze, w domu, na placu zabaw, podczas kąpieli oraz w lesie. Mundurowi radzili dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc, szczególnie w kontaktach z osobami obcymi. Tego typu spotkania mają służyć temu, aby dzieci wiedziały jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji.

W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt policyjny wykorzystywany przez policjantów w służbie oraz elementy  umundurowania i indywidualnego wyposażenia policjanta do służby.

W pogadance wzięli udział również funkcjonariusze straży pożarnej, którzy przeprowadzili dla dzieci szkolenie z pierwszej pomocy.

Spotkanie zorganizowano  w związku z prowadzoną przez cały rok kampanią MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz trwającą w czasie wakacji akcją „Kreci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska