Pijany wiózł autem dzieci znad jeziora - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Pijany wiózł autem dzieci znad jeziora

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia zatrzymali pijanego mężczyznę, którzy jechał samochodem wioząc trójkę dzieci. Tłumaczył, że jedzie znad jeziora. Kierujący miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.07.2018) tuż przez 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu, w trakcie patrolu gminy Lniano (pow. świecki), zauważyli przejeżdżający pojazd vw transporter. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, ponieważ zauważyli, że dzieci siedzące w nim są nieprawidłowo przewożone. Okazało się, że 44-letni mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Dzisiaj (31.07.18) 44-letni mieszkaniec powiatu świeckiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Joanna Tarkowska