Dwaj nietrzeźwi kierowcy ciężarówek zatrzymani na A1 - Wiadomości - KPP w Świeciu

Wiadomości

Dwaj nietrzeźwi kierowcy ciężarówek zatrzymani na A1

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci świeckiej "drogówki" w przeciągu niespełna pół godziny wyeliminowali z ruchu na autostradzie dwóch kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj (06.08.2018) od wczesnych godzin rannych do wieczora funkcjonariusze ruchu drogowego świeckiej komendy uczestniczyli w działaniach pod kryptonimem Trzeźwa autostrada. Akcja polega na wzmożonych działaniach kontrolno -prewencyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pełniący służbę na A1 w miejscowości Nowe Marzy świeccy policjanci, krótko przed godziną 7.00 poddali kontroli drogowej kierującego MAN-em. Był to 49-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. W tym samym miejscu, w odstępie 25 minut, przeprowadzili kontrolę innego samochodu MAN, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego i, jak się okazało, również był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego także ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Każdy z nich za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także orzeczenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres do 15 lat.
Policjanci apelują o rozwagę.

 

 

Autor: Agnieszka Żokowska
Publikacja: Agnieszka Żokowska